به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از وین؛ کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد: با کمک مالی ۴۷۴ میلیون یورویی تصمیم دارد به اصلاحات در مراکز و موسسات عمومی افغانستان کمک کند.
کمیسر توسعه اتحادیه اروپا روز سه شنبه در کنفرانس افغانستان که در ژنو برگزار شد گفت: با این مبلغ اتحادیه اروپا می خواهد به افغانستان در انجام اصلاحات در بخش های عمومی مانند بهداشت ؛قضایی ؛انتخابات و اوارگان کمک کند.
نیون ممیجا افزود: اتحادیه اروپا تلاش می کند از افغانستان و مردم این کشور برای یک اینده بهتر کمک کند.
اتحادیه اروپا اعلام کرد بخشی از این کمک های مالی در مبارزه با فساد مالی و حفظ حقوق بشر اختصاص داده خواهد شد. قرار است هشتاد میلیون یورو در بخش های بهداشت و وضعیت تغذیه مردم افغانستان سرمایه گذاری شود. همچنین بیش از پانزده میلیون یورو برای انتخابات سال ۲۰۱۹ میلادی در افغانستان در نظر گرفته شده است.
کنفرانس بین‌المللی افغانستان به مدت دو روز (سه شنبه و چهارشنبه) به میزبانی سازمان ملل متحد و با حضور مقام‌های ارشد دولت افغانستان در مقر سازمان ملل متحد در ژنو جریان دارد.
هدف از این اجلاس اعلام همبستگی جهانی با مردم و دولت افغانستان در مسیر نیل به صلح و ثبات در این کشور و تحقق رشد و توسعه و اصلاحات در افغانستان است.