به گزارش ایرنا، «اوسیانو کروز» امروز(پنجشنبه) درحاشیه تمرین تیم ملی فوتبال ایران به خبرنگاران، گفت: از امروز مرحله جدید تمرینات را آغاز کردیم و سه دیدار تدارکاتی برابر تیم های سیرالئون، تونس و الجزایر خواهیم داشت.
وی افزود: نمی‌توانیم در چنین اردوها و بازی‌های دوستانه همه بازیکنانمان را دراختیار داشته باشیم. تا زمانی که لیست ۳۴ نفره تیم ملی برای جام جهانی اعلام نشده کار ما ادامه خواهد داشت و باید همین طور ادامه بدهیم تا در جام جهانی بهترین عملکرد را داشته باشیم.
کروز ادامه داد: فوتبال امروز اروپا چند قدم از فوتبال ایران جلوتراست و فراموش نکنید که در جام جهانی با دو تیم قدرتمند اروپایی اسپانیا و پرتغال همگروه هستیم.
وی در مورد دیدارنخست تیم ملی مقابل مراکش درجام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گفت: مراکش درچند سال گذشته پیشرفت زیادی داشته است. این تیم در مقدمات جام جهانی بدون باخت ظاهر شد و یکی از قدرتمندترین تیم‌های آفریقاست و ما باید مقابل این تیم آمادگی فیزیکی خوبی داشته باشیم.
کروز در پاسخ به این سوال که ما در جام جهانی با تیم‌های قدرتمندی هم‌گروه هستیم و آیا فکر می‌کنید بازی مقابل تیم‌هایی مانند سیرالئون می‌تواند به تیم ملی برای روبه‌رو شدن با تیم‌هایی مانند اسپانیا و پرتغال کمک کند؟ تصریح کرد: ما چنین فکری داریم و این تیم را هم با تفکر خیلی زیاد انتخاب کردیم. بازی سیرالئون مقابل سنگال، کنیا و ساحل عاج را دیدیم و به این نتیجه رسیدیم که آنها از لحاظ مختلف می‌توانند در یک بازی تمرینی به بازیکنان تیم ملی ایران فشار وارد کنند.
کروز درباره اینکه گفته می شود که مراکش رقیب قدرتمندی برای ایران در جام جهانی نخواهد بود، گفت: همه تیم‌ها می‌دانند که بازی اول در جام جهانی مهمترین دیدار است و اگر مغلوب شوید دیگر کار برای صعود خیلی دشوار می شود. مراکش حریف قدرتمندی است و در واقع رقابت با آنها برای تیم ایران یک فینال محسوب می شود.
وی همچنین در مورد همگروهی با پرتغال عنوان کرد: سرمربی تیم زیر ۲۱ سال پرتغال، بازیکن و کاپیتان تیم ملی این کشور بوده ام و کی روش نیز۸ سال پیش سرمربی تیم ملی بزرگسالان پرتغال بود و طبیعتا شناخت کافی از این تیم داریم.
مربی تیم ملی گفت: در مورد تیم‌های دیگر گروه اینطور نیست که دغدغه بازی با آنها را نداشته باشیم و بیشتر تمرکزمان را روی بازی با مراکش بگذاریم. ما هنوز وقت داریم که روی پرتغال و اسپانیا کار کنیم اما برای بازی اول‌مان مقابل مراکش باید خیلی خیلی آماده باشیم.