نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با توسعه شبکه حمل‌ونقل ریلی کشور می‌توان مصرف بالای ۸۰ میلیون لیتر بنزین و ۷۰ میلیون لیتر گازوئیل در کشور را به ۲۰ میلیون لیتر کاهش داد.

سیدهادی قوامی، نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم توسعه حمل‌ونقل ریلی در کشور، گفت: با استفاده از شبکه حمل‌‌ونقل ریلی، مصرف بالای ۸۰ میلیون لیتر بنزین و بیش از ۷۰ میلیون لیتر گازوییل در کشور به ۲۰ میلیون لیتر کاهش می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان این که بر اساس اصل ۴۳ قانون اساسی باید جلوی اتلاف سرمایه‌های کشور گرفته شود، افزود: در بحث ترانزیت که منبع درآمدی بسیار مهمی است جذب سرمایه در بخش ریلی (مسافر و بار) بهترین سرمایه ممکن است که باید به آن توجه شود.

قوامی تصریح کرد: ۴۰ درصد جمعیت کشور در کلان‌شهرهاست و ۱۶ درصد در تهران ساکن هستند که بدون شک با تکمیل و توسعه راه‌آهن، به عنوان یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌ها می‌توان به رشد اقتصادی و توسعه سایر مناطق نیز کمک کرد.

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس عنوان کرد: با استفاده از شبکه حمل‌ونقل ریلی می‌توان هزینه‎ها را مدیریت و ارز به دست آمده از آن را به سرمایه تبدیل کرد.

منبع: مهر