در بحث آمار و اطلاعات به خصوص در حوزه فناوری اطلاعات و هوشمندسازی شهر، زیرساخت‌های مناسبی به وجود آمده که بیش از پیش شهر هوشمند را محقق کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری در بحث شفاف‌سازی، سامانه هایی را راه‌اندازی کرده که در نوع خود می‌تواند زمینه‌ساز پیشگیری از هرگونه فساد باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احسان اصولی با اشاره به اهمیت آمار و برنامه‌ریزی در مدیریت شهری اظهار کرد: پایه هر مدیریت موفقی، داشتن اطلاعات و آمار دقیق از وضع موجود است همچنین پس از کسب اطلاعات می‌توان نقشه راه را طراحی و برنامه‌ریزی کرد.
وی در خصوص عملکرد یکسال اخیر معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد افزود: تحول بزرگی در معاونت برنامه‌ریزی چه از لحاظ ظاهری و چه از لحاظ بنیادی رخ داده است و رویکرد های اتخاذ شده برگرفته از سیاست‌های کلی شورای اسلامی شهر و شهردار بوده است.
اصولی ادامه داد: در بحث آمار و اطلاعات به خصوص در حوزه فناوری اطلاعات و هوشمندسازی شهر، زیرساخت‌های مناسبی به وجود آمده که بیش از پیش شهر هوشمند را محقق کرده است.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص بحث شفاف‌سازی اذعان داشت: داده‌هایی که برروی سامانه‌های مختلف ایجاد شده، قرار گرفته در نوع خود زمینه‌ساز پیشگیری از هرگونه فساد است که این کار معاونت برنامه‌ریزی کاری بزرگ در راستای رضایتمندی شهروندان می‌باشد.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر ادامه داد: با مکانیزه و هوشمند شدن فرآیندهای اداری و تشکیلاتی و کاهش مراجعات حضوری و چهره به چهره، اعمال سلیقه و نفوذ کاهش یافته که همین مساله افزایش رضایتمندی شهروندان را در پی داشته است همچنین در این حوزه اعتبارات خوبی در شورای اسلامی شهرمشهد تصویب شده است.
وی در خصوص اصلاح ساختارهای تشکیلاتی بیان کرد: در این حوزه دقت لازم صورت گرفته و در بحث سیاست کوچک کردن شهرداری به خصوص در بحث بروکراسی اداری و واگذاری کارها به بخش‌های خصوصی گام‌های مناسبی برداشته شده است.
اصولی در مورد برنامه عملیاتی ۱۴۰۰-۹۷ گفت: این برنامه به عنوان نقشه راه در طی این چهار سال با دقت لازم تهیه شده که ماحصل تلاش‌های حوزه برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد بوده است.