به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به مناسبت سال نوی میلادی با سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران و گروهی از مسئولان و اعضای شورای خلیفه‌گری و هیئت مذهبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در این دیدار با تبریک میلاد حضرت مسیح(ع) و سال نوی میلادی اظهار امیدواری کرد سال جدید برای همه سالی سرشار از موفقیت و شادی باشد.

‌انصاری وجود پیروان ادیان توحیدی در برخی از شهرهای ایران به ویژه شهر اصفهان را فرصت مناسبی برای بررسی نقاط مشترک بین ادیان توحیدی دانست و گفت: ادیان توحیدی نقاط مشترک زیادی دارند که اگر به آنها توجه شود، می‌توانیم از فرصت به وجود آمده برای دعوت همه به سمت خداوند یکتا استفاده کنیم.

وی افزود: بالاترین نقطه اشتراک بین اسلام و مسیحیت اعتقاد به خدای واحد است که می‌توان از این ظرفیت برای نزدیکی بین ادیان و تقویت خداباوری در جامعه استفاده کرد.

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز در این دیدار  گفت: ارامنه اصفهان خود را به عنوان شهروند این شهر و این کشور دانسته و اینجا را خانه خود می‌دانند و باور قلبی ما نسبت به این امر سبب می‌شود احساس خوبی از حضور در ایران داشته باشیم.

سیپان کاشجیان خاطرنشان کرد: همکاری‌های ما سبب شده احساس برادری نسبت به شما داشته باشیم و این دیدار نیز نشانه بزرگی از صمیمیت بین ما است.