رئیس مجلس از مسئولان اجرایی کشور خواست هر چه سریع‌تر با سازوکارها و ساختار درست به ساماندهی وضعیت ارزی کشور بپردازند.

علی لاریجانی در نشست فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی، که با هدف بررسی پیامدها و راهکارهای مبارزه با فساد برگزار شد، اظهار داشت: باید مبارزه با فساد، همه جانبه باشد و به تمام بخش ها توجه شود.

وی اجرای قوانین دائم در زمینه مبارزه با فساد، اجرای دقیق فعالیت های مربوط به دولت الکترونیک و همچنین قانونگذاری بی نقص و حذف برخی از دستورالعمل های زاید در حوزه های مختلف ازجمله در حوزه های بانکی و سرمایه‌گذاری را از جمله پیشنهادهایی دانست که می تواند برای مبارزه با فساد کمک کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط فعلی کشور افزود: شرایط کنونی اقتصادی کشور یک مقدار مربوط به تصمیمات درونی کشور و مقداری دیگر نیز مربوط به دخالت های خارجی است.

وی گفت: بر اساس اطلاعات مستندی که داریم، برخی دستگاه های اطلاعاتی دشمن با پوشش های اطلاعاتی خود، اصل موضوع را بر بازار ارز در کشور و ایجاد تشنج در نظام اقتصادی گذاشته اند.

رئیس مجلس تأکید کرد: آنچه مهم به نظر می رسد این است که در شرایط فعلی باید وضعیت اقتصادی از جمله موضوع ارز ساماندهی شود.

وی تأکید کرد: باید طرح ها و روش هایی که به کار گرفته می شود صرفاً برای یک بخش کوچک نباشد.

لاریجانی افزود: ظرف روزهای آینده حتماً سیاست های ارزی کشور نهایی و اعلام خواهد شد.

رئیس مجلس تأکید کرد: قیمت ارز باید شناور و هدایت شده باشد و سیاست قبلی در خصوص دوره سه ماهه دقیق نبود و باید اصلاح شود.

وی همچنین با اشاره به شرایط تحریمی کشور گفت: برای مایحتاج مردم در این شرایط تدابیری شده است و حتماً سامان پیدا می کند و نباید مردم هیچ نگرانی در این زمینه داشته باشند و نظارت ها برای این امر باید صورت گیرد.

رئیس مجلس افزود: نیازهای بخش بهداشت و درمان نیز باید در اولویت ها قرار گیرد.

 

 

منبع: ایسنا