مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح می‌گوید: طی ۱۸ ماه مجموعه پردیس فرهنگی روایت فتح را خواهیم ساخت.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، مراسم بازگشایی تماشاخانه سرو و رونمایی از پوستر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولان فرهنگی، هنری از جمله سیاوش تهمورث، نصرالله قادری، صمد چینی‌فروشان، احسان محمدحسنی، مهدی شفیعی، سیروس همتی، کریم اکبری مبارکه، پیمان شریعتی و امیرنصیربیگی عصر چهارشنبه ۶ دی‌ماه ۱۳۹۶  در محل تماشاخانه سرو برگزار شد.
در ابتدای آیین افتتاحیه تماشاخانه سرو، امیر نصیربیگی مدیر گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت : امیدوار هستم تماشاخانه سرو در راستای توسعه و تحقق عدالت فرهنگی که یکی از بخش‌هایش توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و اماکن فرهنگی هنری و بویژه ساخت سالن‌های تئاتری و تماشاخانه‌خانه‌های مستقل است، بتواند از گروه‌های هنری حمایت‌های لازم را داشته باشد، رسالت خود را ایفا کند و ضمن نقش‌آفرینی موثر، هم‌ردیف با توسعه زیرساختی و گسترش مکان های اجرا بتواند به حوزه نرم‌افزاری و محتوایی هم توجه کند.
وی افزود: امیدوار هستم ما بتوانیم در روزها و سالهای آینده اجراهای خوبی از هنرمندان فهیم و جوان تئاتری در کنار پیشکسوتان را شاهد باشیم. همچنین ظرفیت سالن ظرفیتی در کنار مجموعه دانشجویی و برای حمایت از کارهای دانشجویی باشد. دانشجویان سرمایه‌های این کشور محسوب می‌شوند و آینده کشور را در حوزه تئاتر همین تحصیل‌کردگان تئاتری رقم خواهند زد.
او در پایان از مدیرعامل مجموعه فرهنگی بنیاد روایت فتح که به حوزه تئاتر نگاه ویژه دارد و مجموعه سازمان دانشجویی و بسیج دانشجویی تشکر کرد.

در ادامه این مراسم، احسان محمدحسنی مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح اظهار کرد: این روزها همه ما به خبرهای خوش نیاز داریم و تن رنجور بچه‌های فرهنگ و هنر انقلاب خسته است. هر کس از راه می‌رسد با خبرهای منفی و اینکه من ویرانه تحویل گرفتم و شعار و سخنرانی سعی می‌کند دوره مسئولیتش را بگذراند. همه ما می‌دانیم هنرمندان دیگر حوصله سمینار و همایش ندارند و حوزه فرهنگ و هنر به تولیدات ناب و فاخر و آثار ارزشمند نیاز دارد.
او افزود: هنرمندان می‌خواهند کار کنند و در همه رشته‌ها اثر هنری خلق کنند و ما هم اگر بتوانیم کمکی کنیم و موثر باشیم و انرژی خود را خرج این کنیم که پیشکسوتان و جوانان با خلق آثار هنری به روح و فکر خسته مردم کمک کنند موفق هستیم و اگر احساس کردیم کاری از دستمان ساخته نیست بهتر است خودمان محترمانه خداحافظی کنیم و صندلی را خالی کنیم تا اگر کسی می‌تواند بیاید و کاری انجام دهد.
محمدحسنی اظهار کرد: با ورود به مجموعه بنیاد فرهنگی روایت فتح دو سال مهلت خواستم تا اگر چوب لای چرخ نرود و اگر بگذارند نزدیک به ۲۰ سال عقب‌افتادگی روایت فتح را بتوانیم با کمک و تولیدات هنرمندان جبران کنیم. پیش‌بینی ما این است که اگر ما را از شتاب نیندازند و بتوانیم پشتیبانی‌های لازم را جذب کنیم اتفاقات خوبی ایجاد کنیم.
او بیان کرد: سال دیگر چهلمین سال انقلاب است و وضعیت بودجه چندان امیدوارکننده نیست و به همین دلیل پچ‌پچه‌های زیادی امروز در مجلس به گوش رسید. وضعیت بودجه در سال آینده بسیار خراب‌تر است و به همین دلیل ما سال سختی در پیش داریم و می‌دانیم در شرایط این چنینی اولویت دولتمردان، حوزه فرهنگ و هنر نیست و همواره اولویت در سنگ، سیمان، آهن و چوب بوده است و نه در روح و فکر مردم لذا سال آینده سال سختی است. مسئولیت بنیاد روایت فتح را در شرایطی تحویل گرفتیم که هم بدهی‌های زیادی داشت و هم جشنواره‌های زیادی دارد، ضمن اینکه می‌خواهیم تولیدات زیادی داشته باشیم و طی ۱۸ ماه مجموعه پردیس فرهنگی روایت فتح را با  هشت سالن سینمایی، دو سالن بلک باکس و سالن تئاتر و نگارخانه‌ها و فروشگاه‌های مورد نیاز در میدان فردوسی افتتاح کنیم و دو سال دیگر این خبر خوب را به بچه‌های فرهنگ و هنر بدهیم؛ ضمن اینکه سعی داریم ساخت و سازها از شتاب نیفتد.
او تاکید کرد: همواره به دوستان یادآوری می‌کنم که نباید به ساخت و ساز بناها تمرکز کنیم چراکه بسیاری از سالن‌ها توسط نهادها ساخته شده و در حال خاک خوردن است و پولی برای اجرای تئاتر در آنها نیست یا اگر پردیسی ساخته شود و فیلم خوب برایش تولید نکنیم، صرفا میدان را برای آثار زرد باز کرده‌ایم. بنابراین لازم است تا تلاش کنیم و به موازات توسعه زیرساخت‌ها و سالن‌ها از تولیدات خوب نیز حمایت و پشتیبانی جدی کنیم.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح افزود: در سال آینده که سال سختی برای فرهنگ و هنر خواهد بود تلاش می‌کنیم به بچه‌های این حوزه چندان سخت نگذرد و با تولید پشت تولید بتوانیم پرچم فرهنگ و هنر ناب انقلاب اسلامی را بالا ببریم و در مقابل پدران و مادران شهدا سرمان را بالا بگیریم. امیدوار هستم این سالن با اجرای دانشجویی و خاص بتواند همواره گرم و پرتماشاگر و محکم به کار خود ادامه دهد.