وزارت خارجه فلسطین چادر زدن شهرک‌نشینان در حیاط حرم ابراهیمی در شهر الخلیل را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از فلسطین الیوم، وزارت خارجه فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد، چادر زدن شهرک‌نشینان در حیاط حرم ابراهیمی در شهر الخلیل واقع در جنوب کرانه باختری موجب افزایش تنش شده و در میان اقدامات استعمارگرانه و توسعه‌طلبانه اسرائیل با هدف یهودی‌سازی این بنای مقدس و مناطق اطراف آن و نیز شهرک قدیمی در خلیل الرحمن بی‌سابقه است.

بنابر اعلام این وزارت‌خارجه، اقدام رژیم صهیونیستی در چارچوب اقدامات این رژیم اشغال‌گر با هدف اجرای عملیات گسترده کوچاندن شهروندان فلسطینی از شهرک قدیمی و در ادامه عملیات محدود کردن زندگی اقتصادی، آموزشی و دینی بر فلسطینیان است و اخیرا هم مقامات رژیم صهیونیستی تلاش‌های خود را برای ممانعت از ورود نمازگزاران به حرم ابراهیمی و منع پخش اذان در آن افزایش داده‌اند.

وزارت خارجه فلسطین مسئول کامل و مستقیم تجاوز پی در پی به مقدسات مسیحی و اسلامی را دولت اسرائیل به ریاست بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم دانسته و این اقدام را نقض آشکار قوانین بین‌المللی و انسانی، توافق‌نامه‌های ژنو و نقض تمام عیار اصول حقوق بشر و در راس آن آزادی در ورود به اماکن عبادتی و ادای نماز در آنها خواند.

طبق اعلام این وزارت‌خانه، فلسطین این اقدام رژیم صهیونیستی را با مقامات بین‌المللی و سازمان‌های مربوط به سازمان ملل پیگیری می‌کند.

وزارت خارجه فلسطین خواهان اقدام بین‌المللی موثر برای حمایت از فلسطینیان و مقدسات اسلامی و مسیحی شد.