به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در نامه ای به حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور خواستار برقراری عدالت در حقوق ها، رفع تبعیض در دریافت های شاغلین و بازنشسته ها و تحقق این موارد از سوی رئیس جمهور شد.

 

متن کامل نامه رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به رئیس جمهور به شرح زیر است:

قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان برنامه ای جامع در ابعاد مختلف توسعه کشور تدوین شده است، از نکات بارز این برنامه، اولویت بخشی به منابع انسانی و نقش آن در توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کشور است که در این خصوص، قوانین متعالی برای پاسخگویی به بسیاری از مطالبات کارکنان شاغل و بازنشستگان کشور و لشکری و مبارزه با فساد، تبعیض وبی عدالتی مصوب شده است.

از جمله موارد قابل ذکر، مواد ۲۹ و۳۰ برنامه مذکور است که تصریح می کند، دولت مکلف است بررسی های لازم جهت برقراری عدالت در نظام پرداخت، رفع تبعیض و متناسب سازی دریافت ها و برخورداری از امکانات شاغلین، بازنشستگان و مستمری بگیران کشوری و لشکری اقدام لازم را انجام دهد.

مستحضرید که با عنایت به مواد قانونی یاد شده و با در نظر گرفتن فروردین سال ۱۳۹۶ به عنوان سال آغاز اجرای برنامه ششم توسعه کشور، در خصوص ماده ۳۰، مبنی بر همسان سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان و مستمری بگیران لشکری و کشوری، با عنایت به اینکه اعتبار اجرایی آن در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ پیش بینی شده است، تاکنون اقدام خاصی صورت نگرفته است.

همچنین براساس اخبار واصله، نه تنها پاداش پایان خدمات فرهنگیان که در سال ۱۳۹۶ به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند، با گذشت بیش از یک سال، علی رغم پیش بینی اعتبار در بودجه ۱۳۹۷ پرداخت نشده است، بلکه وزارت آموزش و پرورش در اواخر اسفند سال ۱۳۹۶، به بهانه اجرای رأی دیوان عدالت اداری اقدام به قطع حق عائله مندی دختران مجرد فرهنگی کرده است.

باتوجه به گروه های چند میلیونی مخاطب این مواد قانون برنامه ششم و در نظر گرفتن اوضاع اقتصادی و معیشتی جامعه و تورم موجود و به منظور ارتقای رضایت و اعتماد عمومی و با هدف ایجاد شفافیت و امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و مردم به سامانه حقوق و مزایای مدیران، دستورفرمایید، در اسرع وقت، اقدام لازم در موارد یاد شده، را مبذول کنند و نمایندگان مردم را در جریان برنامه های دولت برای تحقق این قوانین قرار دهند.

منبع: تسنیم