اخبار ویژه
تبلیغات

معاون وزیر کشور در همدان: هدف دشمن مختل کردن امنیت کشور است/ بروکراسی اداری ایجاد فساد می‌کند

معاون وزیر کشور در همدان: هدف دشمن مختل کردن امنیت کشور است/ بروکراسی اداری ایجاد فساد می‌کند

حسین ذوالفقاری با بیان اینکه دشمنان اسلام امنیت کشور را هدف قرار داده‌اند، عنوان کرد: هدف غایی دشمنان اسلام تحریم اقتصادی نیست و می‌خواهند ثبات کشور را بر‌هم زنند و هدف مختل کردن امنیت کشور است. به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، «حسین ذوالفقاری»، معاون وزیر کشور، در همدان ظهر امروز در شورای اداری استان […]

حسین ذوالفقاری با بیان اینکه دشمنان اسلام امنیت کشور را هدف قرار داده‌اند، عنوان کرد: هدف غایی دشمنان اسلام تحریم اقتصادی نیست و می‌خواهند ثبات کشور را بر‌هم زنند و هدف مختل کردن امنیت کشور است.

به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، «حسین ذوالفقاری»، معاون وزیر کشور، در همدان ظهر امروز در شورای اداری استان و آئین معارفه و تکریم استاندار اظهار داشت: از آقای نیکبخت قدردانی می‌کنم ضمن اینکه همدان مردمان خوب و همراه دارد، همدان از موقعیت جغرافیایی و امنیت خوبی برخوردار است به طوری که همدان از استان‌های امن کشور است.

وی بیان کرد: در نهایت حضور همه ما موقتی‌است و باید دید چه چیزی را باقی می‌گذاریم. امروز مهندس نیکبخت پس از ۵ سال و نیم صندلی خود را واگذار می‌کند و نخستین و آخرین نفر نیست لذا نتیجه می‌گیریم که زمان به سرعت می‌گذرد ضمن اینکه در شرایط رقابتی کنونی در جهان باید اقدام و عمل کرد.

ذوالفقاری با بیان اینکه دشمنان اسلام امنیت کشور را هدف قرار داده‌اند، عنوان کرد: هدف غایی دشمنان اسلام تحریم اقتصادی نیست و می‌خواهند ثبات کشور را بر‌هم زنند و هدف مختل کردن امنیت کشور است.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال منافع خود هستند، گفت: گروهی که از ترکیه به ایران آمده بودند و می‌گفتند آمریکایی‌ها بسیار به ما فشار آوردند و در جریان ترور خاشقچی پس از ۱۵ روز آن هم به چه شکلی اجازه ورود به سفارت را دادند لذا صحبت این است که در این وضعیت فرصت پرداختن به حاشیه را نداریم.

ذوالفقاری، افزود: از وحدت و همدلی موجود در استان همدان بسیار خرسندیم و در چنین وضعیتی نیازمند کار و تلاش هستیم.

وی اظهار داشت: امروز تهدیدهای مختلفی را در کشور داریم و ضعف‌هایی هم وجود دارد. اگر در رفع ضعف‌ها موفق نشویم با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شویم چراکه امروز رضایتمندی مردم بسیار خائز اهمیت است.

ذولفقاری با بیان اینکه ۹۰ درصد وقت و توان ما بر روی مسائل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گذاشته می‌شود نه مسائل امنیتی، افزود: یک ضلع راهبردهای سفارشات امام علی(ع) این است که اگر متفرق شویم با شکست مواجه می‌شویم البته در نهایت حق پیروز است ولی پیروزی اهل حق مشروط است و یکی از شروط آن وحدت و انسجام است لذا باید همه جانبه باید نگریست اگر در ابتدای مراسم دیدید رهبری بر وحدت و انسجام تاکید دارد این یک اصل است و مسئولیت پذیری، متعهد بودن و امانت دار بودن نیز از اصول دیگری است.

وی گفت: ضایع کردن امانت از عوامل شکست است امروز مهمترین مسئله در کشور رضایتمندی مردم است و ما نیز خیلی حساب و کتاب نداریم، دستگاه‌های استان بررسی کنید در هرروز چند نفر به ادارات مراجعه دارند و بعد ارزیابی شود که چند درصد از این تعداد با رضایت بیرون می‌روند.

معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور بیان کرد: شرایط کنونی فسادزاست و قوانین برای انجام دادن و انجام ندادن کار به اندازه کافی در حوزه‌های مختلف وجود دارد.

ذولفقاری با بیان اینکه خیلی از دستگاه‌ها از قوانین وضع شده هم بی‌اطلاع هستند، گفت: وقت کشور امروز صرف جلسات شده چون باید همه نهادها را هماهنگ کنید گاهی اوقات خانواده نیز معترض می‌شوند که شما کی کار می‌کنید چرا که مدام در جلسه هستید.

وی افزود: مردم استوانه اصلی حمایت از نظام، امنیت کشور و قوای کشورند لذا باید فرهنگ رفتاری را در سازمان‌ها ایجاد کنیم تا رضایتمندی مردم را کسب کنیم.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: بررسی صورت گرفته بود که مهم‌ترین ویژگی‌های مردم ایران چیست؟ که برای آن ۶ ویژگی را برشمردند، مردم ایران مؤمن هستند و آنچه که کشور را در مقابل تهدیدات و خطرات نگه داشت ایمان و باور مردم بود سال گذشته ۱۰۱ شهر کشور دچار مشکل و حاشیه شد ولی مردم استقبال نکردند.

ذولفقاری با بیان اینکه مردم ایران امنیت‌طلب هستند و از اینکه شرایط جامعه ناامن شود نگران‌اند و دوست دارند در آرامش باشند، گفت: مردم ایران احترام طلب هستند، مردم تطبیق‌گرا و تحول خواه هستند و اگر این ۶ ویژگی مردم را مد نظر داشته باشیم در ذهن مردم ماندگار خواهیم شد.

وی گفت: آقای نیکبخت جدی، پیگیر، با انضباط، با برنامه و اهل تعامل بود و در سطح استان هماهنگی خوبی داشتند ضمن اینکه صداقت، صراحت و مردانگی از دیگر ویژگی‌های ایشان است.

ذولفقاری اظهار داشت: متاسفانه یکی از مشکلات در منصوب کردن افراد این است که در برخی مناصب مدیری منصوب می‌شود که کار را نمی‌شناسد  و چون پختگی لازم را ندارد تصمیمات اشتباه می‌گیرد ولی آقای شاهرخی کاربلد هستند و امیدواریم کار را به خوبی به سرانجام برسانند.

کانال خبرگزاری فساد نیوز
کانال خبرگزاری فساد نیوز