به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از بلومبرگ، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد به دلیل ادامه مدیریت برنامه دفاع موشکی آمریکا برای متوقف کردن موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای کره شمالی و ایران، قراردادی ۶.۵۶ میلیارد دلاری با شرکت بوئینگ امضا کرده است.

این قرارداد که روز چهارشنبه اخبار درباره حصول آن منتشر شد، نقش مدیریتی شرکت بوئینگ در برنامه دفاع موشکی آمریکا را ۶ سال دیگر (تا سال ۲۰۲۳) تمدید کرد و به این ترتیب، مبلغ کل قرارداد با بوئینگ را به ۱۲.۶ میلیارد دلار رساند. در این قرارداد، افزودن ۲۰ شناساگر زمینی به ۴۴ شناساگر که هم اکنون در ایالت‌های کالیفرنیا و آلاسکا مستقر هستند، اشاره شده است.

این خبرگزاری مدعی شد کره شمالی تعهد کرده است تولید یک کلاهک هسته‌ای و یک موشک که قابلیت هدف قراردادن خاک آمریکا را داشته باشد، تکمیل کند.

بوئینگ به عنوان بزرگترین طرف قرارداد برنامه موشکی وزارت دفاع آمریکا، ساخت سریع یک میدان موشکی در آلاسکا و نیز چند شناساگر را بر عهده دارد. علاوه بر این، بوئینگ مسئولیت نظارت بر توسعه یک سلاح ارتقا یافته، موسوم به «وسیله نقلیه کُشنده بازطراحی شده» را دارد.

بلومبرگ در این خبر مدعی شده است در حالی که برنامه هسته‌ای کره شمالی بزرگترین تهدید برای آمریکا به شمار می‌رود، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تعهد کرده است به بهانه ادامه برنامه موشکی ایران، تحریم‌هایی جدید علیه تهران وضع کند. ایران اعلام کرده است قصد تولید تسلیحات هسته‌ای را ندارد.