به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛  حسین خدرویسی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه کمک معیشت مددجویان مناطق زلزله زده استان در آبان و آذر ماه سال جاری ۵ برابر پرداخت شده، گفت: عیدی مددجویان زلزله زده در استان کرمانشاه نیز بنابر دستور رئیس کمیته امداد امام با سه برابر افزایش به زودی به حساب سرپرستان خانوارهای تحت حمایت واریز می شود.

خدرویسی با یادآوری اینکه بیش از ۲۵ هزار خانوار در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه از عیدی سه برابری در آستانه سال ۹۷ بهره مند می شوند، عنوان کرد: یک میلیارد و ۶۲۴ میلیون تومان عیدی برای این خانوارهای مددجو در نظر گرفته شده است.

وی همچنین با اشاره به برنامه ها و سیاست های این نهاد در سال ۹۷ تاکید کرد: ایجاد تعامل دوسویه با ائمه جمعه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دیگر مسئولین از وظایف مدیران این نهاد در سال جدید است که این تعاملات به منظور اطلاع رسانی از خدمات امداد باید به جدیت پیگیری شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه مهندس فتاح بر کم شدن تشریفات اداری، خدمت رسانی سریع به محرومان و جلب رضایت مددجویان تاکید فراوان دارد، عنوان کرد: مدیران باید با همتی والا و تلاشی وافر برای اجرای شدن تاکیدات رئیس کمیته امداد و سیاست های این نهاد اقدام کنند.

حسین خدرویسی به اقدامات این نهاد در زلزله آبان ماه کرمانشاه نیز اشاره کرد و ادامه داد: کمیته امداد از ساعات اولیه بعد از وقوع زلزله به خدمت رسانی زلزله زدگان مشغول و همچنین با ساخت دو منزل مسکونی در روستای قالیچه ثلاث باباجانی و یک واحد مسکونی در روستای دیره شهرستان گیلانغرب به عنوان نخستین سازمان خدمت رسان در بازسازی این مناطق، پای کار بودن خود را ثابت کرده است.

خدرویسی تاکید کرد: کمیته امداد تاکنون بیش از شش میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت هزار و ۱۰۰ واحد مددجویی در مناطق زلزله زده استان از بانک های عامل دریافت و ضمن شروع بازسازی این منازل، کار ساخت هزار و ۵۰۰ مسکن مددجویی دیگر را تا فروردین ماه سال آینده آغاز خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه عملکرد کمیته امداد استان کرمانشاه در سال ۹۶ قابل تقدیر است، بیان کرد: اقدامات خوب کمیته امداد نتیجه زحمت و تلاش گروهی تمامی امدادگران خدوم این نهاد است.