حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با بیان این‌که “طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان”  را امضا کرده‌ام، اظهار کرد: این طرح یک طرح خوب است، اما با این حال نگرانیم.

وی در پاسخ به این پرسش که نگران چه چیزی هستید، تصریح کرد: معمولا در کشور از این قبیل طرح‌ها و کارها زیاد مطرح می‌شود اما در نهایت عملیاتی نمی‌شود و متاسفانه اثر عکس دارد.

وی با یادآوری این‌که پس از پیروزی انقلاب اسلامی طرح‌هایی برای مقابله با فساد مطرح شده اما در عمل شاهد بوده‌ایم که اقدام آنچنانی صورت نگرفته است، تصریح کرد: تاکنون ۱۶۰ نفر از نمایندگان مجلس طرح “اعاده اموال نامشروع” را امضا کرده‌اند و قطعا با توجه به حمایتی که وجود دارد این طرح به قانون تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به این‌که قرار است اموال نامشروع صرف ایجاد اشتغال شود که اصل کار خوب است، اظهار کرد: برای نتیجه‌بخش بودن این طرح باید همه دستگاه‌های دولتی، سیستم قضایی، دستگاه‌های بازرسی، محاسباتی و… همکاری موثری با یکدیگر داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با تاکید بر این‌که دولت باید به وظایف خود در قبال شعارها عمل کند، افزود: اعاده اموال نامشروع مسئولان عمل می‌خواهد، چنانچه عملی شکل نگرفته و رقمی به خزانه بانگردد، اعتماد مردم جلب نمی‌شود.