به گزارش ایرنا از روابط عمومی نمایش موزیکال «آمادئوس» به نویسندگی پیتر شفر با طراحی و کارگردانی جواد مولانیا و به صورت چهار زبانه فروردین و اردیبهشت در تالار حافظ به صحنه می رود، مایکل لانگرست نیز این اثر را همزمان در تئاتر نشنال شهر لندن با بازی آدام گیلن و لوسیان ساماتی به روی صحنه خواهد برد.
حمید پورآذری، کارگردان تئاتر که در کارنامه خود همکاری با علی رفیعی، بهمن فرمان آرا، کیومرث پوراحمد، آروند دشت آرای، نادر برهانی مرند، کوروش نریمانی را داشته و داوری بخش آف استیج سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر از آخرین فعالیت های وی بوده است در این پروژه به عنوان طراح صحنه همکاری خواهد کرد؛ حضور نادر مشایخی ، آهنگساز در این نمایش چهار زبانه پیش تر قطعی شده است .
«پیتر شفر»، نمایش‌نامه‌نویس انگلیسی، خالق نمایش‌نامه‌های زیادی است که برنده جوایز مختلف، و برخی از آنها مبدل به فیلم شده‌اند؛ نمایش‌نامه آمادئوس، جوایز اونینگ استاندارد و منتقدان لندن را به خود اختصاص داد، همچنین این اثر برنده جایزه تونی ١٩٨١ شده است .
این نمایش‌نامه، داستان ده سال از زندگی «ولفگانگ آمادئوس موزارت» و آهنگساز دربار «آنتونیو سالی یری» را روایت می‌کند که در حسد غرق می‌شود.

** جلسات طرح و ایده بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران، روز گذشته جلسات ارائه طرح‌ها و ایده‌های اجرایی متقاضیان حضور در بخش تجربه‌های اجرا برگزار شد و بعد از ارزیابی و مشورت اعضای هیئت انتخاب این بخش متشکل از: آزاده گنجه و امیر راد و سامان خلیلیان، از میان ۲۴ طرح و ایده اجرایی پذیرفته شده در مرحله نخست، ۱۳ ایده و طرح اجرایی به شرح زیر برای حضور در مرحله بازبینی پذیرفته شدند.
حامد اصغرزاده با دانتون، آرش پروین با کوهستان، زهرا پورسرخ با رت، سیدجعفر حجازی با انگشت به انگشت، کیمیا خطیب زاده با مثبت و منفی ۷، بهرام رامه با حریف شب های تار، یاسمن رسولی با چند عکس هست که مادربزرگ، امیرا رضایی تلواژگانی با خانه اتفاق نامیرا بود، پگاه زارعیان با نرسیده، احمد سلگی با سلول های خاکستری، ستاره صمدی ردانی با صندلی متفاوت را بردند، محبوبه کبیر با پی وی و مجید گنجی کاظمیان با درباره آنچه که نیستم آثار پذیرفته شده هستند.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران از ۱۶ تا ۲۵ اردیبهشت ۹۷ با دبیری حسین عبدالهی در تهران برگزار می شود.