یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: تا وقتی مشکلات اقتصادی حل نشود مشکلات دیگر نیز حل نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمدرضا صباغیان بافقی در تذکری با استناد به ماده ۲۵ بند ۱۱ آیین‌نامه داخلی مجلس و اصل سوم و ۶۹ قانون اساسی در پایان جلسه علنی امروز مجلس بیان کرد: در جلسه امروز در رابطه با بحث بازار ارز صحبت کردیم و عده‌ای به صحبت‌های آقای سیف اعتراض کردند و دلیلش نیز این است که تا به حال در هر مورد ایشان فقط صحبت کرده‌اند و عملا کاری انجام نداده‌اند. از نظر من مقصر آقای سیف نیست چرا که وقتی موسسات مالی اموال مردم را غارت می‌کنند و هیچ اتفاقی نمی‌افتد و یا بانک‌ها سود بانکی ۱۴ درصد را ۲۵ درصد می‌دهند و اقدامی صورت نمی‌گیرد و ما مقصر را دلالان و فضای عمومی می‌دانیم، نمی‌شود اقدامی اساسی برای حل این مشکل انجام داد.

وی در ادامه گفت: موضوع اصلی اینجاست که اقتصاد ما دچار مشکل شده است و امروز آینه این خرابی خود را در اقتصاد ارز نشان داده است. تا وقتی مشکلات اقتصادی حل نشود مشکلات دیگر نیز حل نخواهد شد.

نماینده مردم مهریز و بافق بیان کرد: رییس‌جمهور باید در این زمینه پاسخگو باشد. وقتی که کارخانه‌ها تعطیل است و ما آمار کاذب می‌دهیم مسلما با مشکلات اقتصادی روبرو خواهیم شد. مجلس و دولت باید وارد شوند و مشکل اساسی را که اقتصاد ناسالم است حل کنند. صرفا با بحث کردن مشکلی حل نخواهد شد.