به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «محکومین» به تهیه کنندگی بهروز مفید و کارگردانی سیدجمال سید حاتمی تا دو سه روز آینده به اتمام خواهد رسید و نخستین قسمت از این سریال اپیزودیک از دوم دی روی آنتن شبکه یک می رود.
داستان این اثر پیرامون مجازات جایگزین است. این جرایم سعی دارد تا کاری کند که افرادی که به دلایل غیر عمد مرتکب جرمی شده‌اند، به زندان نیافتاده و آن دوران را در فضایی دیگر سپری کنند.
هدف این سریال فرهنگسازی در بخش مجازات جایگزین است.
در «محکومین» در هر قسمت یک پرونده برای هر یک از محکومین تشکیل می‌شود و به جای تنبیه و زندان نگاه جدیدی فرهنگ سازی خواهد شد.
این موضوع مدت یکسال است که توسط قوه قضاییه تایید شده اما در جامعه کنونی هنوز جایگزین نشده است.
این سریال با دو کارگردان تولید شد و تصویربرداری تیم حسین قناعت ۱۳ آذر ماه به اتمام رسید و گروه سیدجمال حاتمی هم روزهای پایانی تصویربرداری را پشت سر می گذارد.
قرار است این مجموعه هر شب به غیر از پنجشنبه ها بعد از بخش خبری ساعت ۲۱ از شبکه یک روی آنتن برود.
سالار عقیلی هم تیتراژ پایانی سریال «محکومین» را با شعری از عبدالجبار کاکایی و موسیقی مسعود سخاوت خوانده است.
نقش اصلی سریال را لیلا زارع ایفا می کند و در تمامی قسمت ها حضور دارد.
وی در این سریال ایفاگر کاراکتر اصلی داستان بوده و نقش یک زن مددکار اجتماعی را عهده‌دار است.
سپیده خداوردی، پژمان بازغی، سیروس گرجستانی، ساقی زینتی، آتش تقی پور، مریم کاویانی، نیما شاهرخ شاهی، کامران تفتی، نگین معتضدی، بهرام ابراهیمی، حسین محجوب، مریم سعادت و شبنم قلی خانی دیگر نقش های این سریال را ایفا می کنند.
محمدرضا سکوت تصویربردار، علی جودی دستیار یک و برنامه ریز، طلا معتضدی، حسین قناعت، محمد عبدی نویسنده، مرتضی پورحیدری طراح صحنه و لباس، علیرضا نیازی صدابردار،‌احسان روناسی گریمور، مسعود مهدوی مدیر تولید،‌سارا مطلق منشی صحنه و غیره از دیگر عوامل تهیه مجموعه تلویزیونی محکومین هستند.
مجموعه تلویزیونی «محکومین» کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما بوده که در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای تهیه شده است.