به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز، روز گذشته منزل اعجاز الاحسن قاضی دادگاه عالی پاکستان دوبار هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفت ولی پلیس نتوانست ردی از آنها به دست آورد.

گزارش‌ها حاکی است، اعجاز الاحسن که یکی از قضات مسئول در پرونده فساد اقتصادی نواز شریف است پیش از این نیز تهدید شده است.

این حملات از دو زاویه متفاوت به قسمت‌های مختلف منزل انجام شده است ولی تروریست‌ها نتوانسته‌اند شلیک‌های زیادی داشته باشند و به سرعت متواری شده است.

گفتنی‌ است ثاقب نثار رئیس دادگاه عالی پاکستان خود در محل حادثه حضور پیدا کرده و بر کار کمیته تحقیقات این پرونده نظارت داشته است.

علاوه بر این، شهباز شریف سر وزیر ایالت پنجاب نیز دستور بررسی ویژه این پرونده را صادر کرده و از پلیس شهر لاهور خواسته است تا فورا این مسئله را پیگیری کنند.

حمله به منزل این قاضی مطرح پاکستانی در حالی صورت می‌گیرد که اعجاز الاحسن یکی از ۵ قاضی رسیدگی به پرونده فساد اقتصادی نواز شریف است و علیرغم فشارهای فراوان سه بار نواز شریف را رد صلاحیت کرده است.

پس از این حملات تروریستی بسیاری از سران سیاسی و نظامی پاکستان واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند.

فرمانده ارتش پاکستان ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی آن را تلاشی بزدلانه برای ممانعت از احقاق حق دانست.

قمر جاوید باجوا گفت: تدابیر امنیتی برای افراد خاص باید افزایش یابد و ما هرگونه کمکی را که نیاز باشد انجام خواهیم داد تا عاملان این حمله دستگیر شوند.

«شاهد خاقان عباسی»نخست وزیر پاکستان، «عمران خان» رهبر حزب تحریک انصاف، «بلاول بوتو زرداری» رهبر حزب مردم «چوهدری شجاعت حسین» رهبر حزب مسلم لیگ شاخه قائد اعظم و «فاروق ستار» رهبر حزب متحده در بیانیه‌هایی جداگانه این حمله تروریستی را محکوم کرده و خواستار مجازات عاملان آن شدند.

دادگاه عالی پاکستان از زمانی که ثاقب نثار ریاست آن را به عهده گرفته است با شجاعت و بی‌باکی مشغول بررسی مفاسد اقتصادی و اداری سران سیاسی پاکستان شده است.

این دادگاه قرار است طی دو هفته آینده حکم نهایی نواز شریف را در مورد پرونده فساد اقتصادی موسوم به پاناما اعلام کند.