حجت‌الاسلام مجید ناصری‌نژاد عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، از برگزاری جلسه فوق‌العاده در دفتر رئیس مجلس امروز عصر ساعت ۱۸ خبر داد.

وی با اشاره به تجمع اعتراضی صبح امروز نمایندگان استان خوزستان در جایگاه هیئت رئیسه مجلس به دلیل مشکلات گرد و غبار این استان گفت: بنده صبح اصرار داشتم تا جلسه‌ای اضطراری همان زمان با ارگان‌ها و وزارتخانه های مربوطه تشکیل شود که با موافقت لاریجانی این نشست امروز عصر برگزار خواهد شد.

نماینده مردم شادگان بیان کرد: این نشست با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزرای نیرو و جهاد کشاورزی، رئیس سازمان محیط زیست، اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان و اعضای کمیسیون تلفیق برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در این نشست به دنبال یک راهکار اجرایی سریع هستیم، گفت: برنامه‌های طولانی مدت درباره مواجهه با گرد و غبار در استان خوزستان وجود دارد، اما معتقدیم که راهکارهای طولانی نتیجه سریعی نخواهد داشت، لذا با توجه به مشکل حاد کنونی باید راه‌کارهای سریع‌الوصول مد نظر قرار گیرد.

ناصریِ نژاد با بیان اینکه تنها بحث افزایش بودجه مقابله با ریزدگردها در استان خوزستان مطرح نیست، افزود: باید مدیریت بحران در سطح کلان کشور تصمیمات سریعی همانند برخورد با آثار زلزله و موارد این چنینی اکنون انجام دهد.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان همچنین تاکید کرد: بند مربوط به بودجه مقابله با ریزگردها در استان خوزستان هم امروز در جلسه صبح مجلس به کمیسیون تلفیق برای بررسی بیشتر و اتخاذ راهکار مناسب و سریع‌الوصول در بودجه ۹۷ ارجاع شد.