عضو ارشد تحریک انصاف و رئیس احتمالی پارلمان پاکستان اعلام کرد: اولین اقدام ما تصویب قوانینی علیه فساد اقتصادی خواهد بود.

وی تصریح کرد: ما احزاب اپوزیسیون را مقابل خود نمی‌بینیم بلکه قصد داریم با همکاری آنان واستفاده از ظرفیت‌هایی که دارند کار را پیش ببریم.

اسد قیصر افزود: ایجاد اشتغال نیز یکی از موضوعات بسیار مهم است و علاوه بر آن باید در زمینه‌های بهداشت، آموزش و خدمات عمومی نیز تحولاتی به وجود آید.

عضو ارشد حزب تحریک انصاف گفت: وجود فساد اقتصادی مانعی جدی برای توسعه کشور است و ما علم به این موضوع تلاش می‌کنیم این مشکل را حل کنیم.

امروز قرار است با رای نمایندگان جدید پاکستان رئیس پارلمان این کشور مشخص شود و با توجه به تعداد بالای نمایندگان حزب تحریک انصاف که در اکثریت هستند احتمال اینکه اسد قیصر بر این کرسی مهم تکیه بزند زیاد است.

این در حالی است که احزابی چون حزب مردم در تلاش هستند «خورشید شاه» رهبر اپوزیسیون در پارلمان سابق پاکستان را به عنوان رئیس پارلمان انتخاب کنند.

تحریک انصاف پیش از انتخابات نیز بارها به مبارزه با فساد اقتصادی تاکید کرده و اعلام کرده بود در صورتی که در انتخابات پیروز شود مبارزه با فساد اقتصادی را در اولویت قرار خواهد دارد.