به گزارش ایرنا، علیرضا صبوری چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: نخستین محموله ماشین آلات و تجهیزات خریداری شده این نیروگاه هفته آینده وارد استان می شود.
وی گفت: سرمایه گذار وعده داده تا چند ماه آتی امکان تولید برق به ظرفیت هفت تا ۱۰ مگاوات وجود دارد و تا شهریور ماه نیز ظرفیت تولید ۳۰ مگاوات، محقق می شود.
وی خاطرنشان کرد در مرحله نخست برای اجرای این طرح سرمایه گذاری ۳۷.۵میلیون یورو معادل یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و در مجموع چهار هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.
وی گفت اکنون ۶۰ هکتار زمین در اختیار قرار گرفته و تسطیح و شیب بندی زمین انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه این سرمایه گذار برای ایجاد نیروگاه خورشیدی در شهرستان شیروان نیز اعلام آمادگی کرده است گفت: میزان تولید برق در نیروگاه خورشیدی در این شهرستان نیز ظرفیت مناسبی است که امید است محقق شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی اظهار کرد: از سال گذشته اقدامات خوبی برای جذب سرمایه گذار برای استفاده از انرژی های خورشیدی انجام شده است.

آمادگی آلمانی ها برای ایجاد نیروگاه های بادی
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: آلمانی ها برای ایجاد نیروگاه های بادی در این استان اعلام آمادگی کرده اند.
صبوری اظهار کرد: آلمانی ها به لحاظ توجیه پذیر بودن طرح و نکات فنی، باید مطالعات و بررسی ها به صورت کامل انجام دهند.
وی افزود: چند تونل بادی بسیار خوب در این استان شناسایی شده است و یک شرکت آلمانی در حال بررسی و مطالعه در منطقه ای در حوالی مرغزار شهرستان گرمه است تا بررسی های لازم برای طراحی توربین های بادی در این مکان نهایی شود.
صبوری افزود: امید است نتیجه این مطالعات امسال مشخص شود.