قرارداد چند میلیارد دلاری کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با یک شرکت سرمایه گذاری مشترک چینی و سوئیسی در آستانه انتخابات این نهاد، موقعیت شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه بحرینی را برای تمدید دوران ریاست وی تقویت کرده است.
ایران اکونومیست به گزارش ایران اکونومیست  به نقل از تارنمای خبری استرتیس تایمز سنگاپور، کنفدراسیون فوتبال آسیا به منظور تضمین آینده مالی فوتبال در این قاره، قرارداد مهمی را با شرکت بازاریابی ورزشی DDMC Fortis منعقد کرده است.

ای اف سی در بیانیه ای اعلام کرد که این قرارداد، حقوق انحصاری را در اختیار شرکت DDMC Fortis که یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت های چینی و سوئیسی است، می دهد.
مدت این قرارداد از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۸ است و از آخرین مرحله رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد.
کنفدراسیون فوتبال آسیا ارزش این قرارداد را اعلام نکرد اما در گزارش های منتشر شده این مبلغ ۳.۴ میلیارد دلار بیان شده که کمک عظیمی برای فوتبال روبه رشد آسیا است.
این قرارداد روز دوشنبه گذشته در کوالالامپور مقر ای اف سی منعقد شد و شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه رئیس کنونی این نهاد ورزشی انعقاد این قرارداد را مهمترین روز در تاریخ فوتبال کنفدراسیون فوتبال آسیا نامید.
«پاتریک مورفی» مدیرعامل این شرکت نیز در سخنانی گفت: با امضای این قرارداد، ورزش در آسیا بنیان های مالی محکمی خواهد داشت و نحوه برگزاری و سازمان دهی و تجاری سازی فوتبال در این قاره متحول خواهد شد.
DDMC Fortis یک سرمایه گذاری مشترک میان شرکت فورتیس اسپورتس سوئیس و شرکت بین المللی ورزشی «دی دی ام سی» چین است. قرارداد جدید به منزله پایان همکاری تجاری دیرینه میان ای اف سی و شرکت «لاگاردر» فرانسه است.
این خبر در آستانه کنگره ای اف سی که امروز در کوالالامپور برگزار می شود، اعلام شد. شیخ سلمان در این کنگره بدنبال جلب حمایت اعضا برای انتخاب مجدد خود به ریاست ای اف سی است.
شیخ سلمان در سال ۲۰۱۳ و در دورانی که کنفدراسیون فوتبال آسیا بحران فساد مالی را پشت سر گذاشته بود و محمد بن حمد رئیس وقت این نهاد تا پایان عمر از فعالیت در فوتبال محروم شد، به ریاست ای اف سی رسید.
در کنگره آینده ای اف سی در ماه آوریل، شیخ سلمان احتمالا باید با عادل عزت عربستانی رقابت کند. نمایندگان ای اف سی در کنگره این هفته از شیخ سلمان حمایت کرده اند.
آنورا دسیلوا رئیس فدراسیون سریلانکا با اشاره به جایگاه محکم شیخ سلمان گفت: قراردادهای مالی تحت ریاست او رونق یافته است و افزایش قراردادها نشاگر اعتبار و شفافیت اوست.