امیریل ارجمند بازیگر سینما و تلویزیون، در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره فیلم‌های این دوره از جشنواره فیلم فجر گفت: من تا الان همه فیلم‌های جشنواره را در پردیس ملت دیده ام. فیلم‌ها موضوعات مختلفی را بیان می‌کردند و برای سلایق مختلف ساخته شده اند. من اکثر فیلم‌ها را دوست داشتم، به دلیل اینکه سینما را دوست دارم. خوشبختانه امسال در جشنواره برای سلایق مختلف فیلم وجود دارد.

وی در ادامه افزود: بزرگترین گله من از فیلمسازان این است که آیا ما فیلم را برای اسپانسر می سازیم و یا اینکه اسپانسر کمک کننده در جهت فیلم است؟! متاسفانه چند فیلم را دیدم که تحت تاثیر اسپانسر بود.

بازیگر سریال «معمای شاه» در ادامه در خصوص فیلم‌های امسال اظهار کرد: چند فیلم فوق العاده دیدم و دوست دارم تا انتها جشنواره را دنبال کنم. به نظرم فیلمبرداری و موسیقی خوب، از شاخصه‌های فیلم‌های این دوره است و به نظر می رسد فیلمسازان به این دو بخش توجه خوبی داشته اند. مثلا بمب یک فیلم نوستالژیک بود و من سبک فیلم را دوست داشتم. فیلمی بود که مخاطب سینما را به دوران دهه شصت می‌برد. نکته مهم فیلم این بود که بمب دارای سبک خاص خودش بود و این به روند قصه کمک می کرد.

وی افزود: من فقط یک سوال از معادی کارگردان بمب دارم؛ اینکه چرا یک موسیقی‌دان خارجی آهنگ فیلم را ساخته بود؛ این قضیه برای من مبهم است.