به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه ، نمایندگان اتحادیه اروپا امروز در نشستی در شهر استراسبورگ بار دیگر بر لزوم اجرایی شدن تحریم های اعمال شده توسط این اتحادیه بر برخی مقام های سیاسی ونزوئلا تاکید کردند.
در این نشست همچنین نمایندگان اتحادیه اروپا اعلام کردند هرگز نمی توانند انتخاباتی را که این افراد در آن شرکت دارند را به رسمیت بشناسند.
نمایندگان اتحادیه اروپا مدعی شدند که از نظر این اتحادیه انتخاباتی در ونزوئلا رسمیت دارد که بر اساس آزادی حق رای، آزادی حضور احزاب و در فضایی کاملا شفاف برگزار شود.
پیشتر اتحادیه اروپا ۷ نفر از مقام های ونزوئلا از جمله نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور را در فهرست تحریم های خود قرار داد.
شورای اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه جهت کمک در رابطه با یافتن راه‌حل صلح‌آمیز برای بحران سیاسی در ونزوئلا، ۷ نفر از مقام های رسمی این کشور را تحریم کرده است.
به گزارش ایرنا، تلاش اتحادیه اروپا به تبع از آمریکا برای اعمال تحریم های قضایی و اقتصادی علیه برخی مقام های ونزوئلا در حالیست که رئیس جمهوری ونزوئلا پیشتر بااعلام این واقعیت که کشورش از حمایت جامعه جهانی برخوردار است، گفت :تحریم های دولت آمریکا علیه کاراکاس دنیای جدیدی را پیش روی ما قرار می دهد.
نیکلاس مادورو در مورد سفر سال گذشته اش (میلادی) به چند کشور جهان از جمله روسیه و ترکیه یادآورشد که این سفرها نشان داد ونزوئلا تنها نیست و از حمایت همه کشورهای جهان برخوردار است.
ونزوئلا که در ماه های اخیر با مشکلات شدید سیاسی و اقتصادی چند دهه اخیر دست وپنجه نرم می کند با تحریم های مالی جدید واشنگتن نیز رو به رو شده است.
انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا قرار است ۲۲ آوریل(فروردین) برگزار شود اما مخالفان دولت نیکلاس مادورو هنوز تصمیم به شرکت در آن نگرفته اند.