پای سارکوزی و اینفانتینو هم به فساد در فوتبال باز شد؛ گفته می شود آنها با مالکان اماراتی و قطری سیتی و پاری سن ژرمن به طور گسترده ای برای دور زدن قوانین فیرپلی مالی یوفا همکاری داشته اند.

طرفداری- طی سالیان اخیر فیرپلی مالی یوفا، باشگاه های متعددی را با محدودیت روبرو کرده است اما در این میان دو باشگاه متمول پاری سن ژرمن و منچسترسیتی با وجود هزینه های هنگفت کمتر زیر ذره بین قوانین فیرپلی مالی قرار گرفته اند.

به نقل از بلیپچر ریپورت، منابع مختلفی چون فوتبال لیکس، مدیا پارت، French Football News و اشپیگل، از ابعاد جدیدی در مورد فساد در نهادهای فوتبال پرده برداشتند. به عنوان مثال مالکان قطری پاری سن ژرمن با آگاهی کامل و کمک گرفتن از میشل پلاتینی (رئیس سابق یوفا) و جانی اینفانتینو (دبیرکل سابق یوفا و رئیس کنونی فیفا)، طی سال های اخیر چیزی در حدود ۱.۸ میلیارد یورو وارد باشگاه کردند تا بتوانند فیرپلی مالی را دور بزنند. همچنین باشگاه منچسترسیتی طی ۷ سال اخیر بالغ بر ۲.۷ میلیارد یورو با استفاده از قراردادهای اسپانسریِ بالاتر از ارزش واقعی، به بدنه باشگاه خود تزریق کرده تا حساب های مالی آنها شامل محدودیت های فیرپلی مالی نشود. در برخی از گزارش منبع فرانسوی French Football News، به نقش نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور سابق فرانسه در جلوگیری از جریمه شدن سیتیزن ها در ماجرای فیرپلی مالی اشاره شده است. همچنین در بخشی دیگر از این گزارش آمده است که سارکوزی در سال ۲۰۱۰ در ملاقات با امیر قطر، قول داده که اگر قطری ها پاری سن ژرمن را بخرند و شبکه تلویزیونی عظیم ورزشی (بین اسپورت) را در فرانسه راه اندازی کنند، او به میشل پلاتینی (رئیس سابق یوفا) دستور می دهد تا از انتخاب شدن قطر به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ حمایت کند.