مرکز آشتی حمیمیم روسیه در سوریه اعلام کرد که ائتلاف آمریکا همچنان با تروریست‌های باقی مانده در سوریه همکاری می‌کند و آن‌ها را در قالب یگانی تحت عنوان “ارتش نوین سوریه” آموزش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، مرکز آشتی حمیمیم روسیه در سوریه که وابسته به وزارت دفاع روسیه است، در بیانیه‌ای اعلام کرد: ائتلاف بین المللی به رغم اظهارات آمریکا درباره تعهدش درخصوص از بین بردن داعش، اما به تعاملش با تروریست‌ها ادامه می‌دهد و مربیان نظامی آمریکایی یگان‌های نظامی جدیدی را با عنوان “ارتش جدید سوریه” در نزدیکی اردوگاه آوارگان در شهر حسکه تأسیس کرده‌اند.

در این بیانیه به نقل از آوارگانی که به منازلشان بازگشته‌اند، آمده است: نظامیان آمریکایی اعلام کردند که این یگان‌ها بعد از پایان دوره آموزشی خود برای جنگ با نیروهای دولتی به جنوب سوریه منتقل خواهند شد.

بسیاری از شبه نظامیان مذکور از داعش و گروه تروریستی جبهه النصره هستند و در حال حاضر ۷۵۰ شبه نظامی از رقه، دیر الزور، ابوکمال و مناطق شرقی فرات در این اردوگاه حضور دارند.

شاهدان عینی همچنین اعلام کردند که ائتلاف آمریکا از حدود شش ماه پیش از این پایگاه برای این اهداف استفاده کرده است.

وزارت دفاع روسیه هفته گذشته ائتلاف آمریکا را به کارشکنی در حمله جنگنده‌های روسی به مقرهای داعش در شرق سوریه متهم کرده بود.